Cheminis odos šveitimas (rūgštinis pilingas)

Cheminis odos šveitimas (dar vadinamas „pilingu“) yra viena iš populiariausių procedūrų, skirtų odos būklės gerinimui pasaulyje. Cheminis odos šveitimas pirmiausia išpopuliarėjo dėl galimybes akivaizdžiai atjauninti odą be skalpelio, padėti tiems, kurie kenčia dėl aknės (spuogu) ir jos pasekmių bei panaikinti pigmentines dėmes. Todėl palaipsniui cheminis odos šveitimas užkariauja dermatologų ir estetikų kabinetus. Cheminio odos šveitimo metu rūgšties pagalba sunaikinamos jungtys tarp ląstelių ir pašalinamas viršutinis odos sluoksnis. Po procedūros oda ataugina naujus, sveikiau ir gražiau atrodančius audinius. Naudingas ne tik išorinis cheminio odos šveitimo rezultatas. Pašalinus paviršinį odos sluoksnį giluminiuose jos audiniuose yra sukeliamas šokas, tokiu būdu paskatinama pagrindinių odos elementų – elastino ir kolageno proliferacija. Didesnė elastino ir kolageno gamyba užtikrina jaunatviškesnę odos išvaizdą.

Procedūra rekomenduojama:

  •     išlyginti mažas raukšleles;

  •     pašalinti su amžiumi atsiradusius odos pakitimus (lentigo, keratomos);

  •     sumažinti netolygią odos pigmentaciją, pigmentines dėmes;

  •     acnes (spuogų) gydymui;

  •     sušvelninti randelius po jaunatvinių spuogų (ypač veiksminga kai randeliai švieži);

  •     sumažinti porų kimšimasi;

  •     pagerinti odos struktūrą (oda tampa švelnesnė, lygesnė);

Procedūra galima pakartotinai atlikti po 2 savaičių, rekomenduojamas 4-10 procedūrų kursas. Procedūra gali būti ir vienkartinė, kaip grožio procedūra. O gali būti atliekama ir kaip pagalbinė priemonė kai kurioms jaunatvinių spuogų formoms gydyti ir po spuogų likusių randelių naikinimui.
Rudens ir žiemos sezonas ypač tinkamas šioms procedūroms.

Procedūrų metu naudojamos naujos kartos Filorga ir Sesderma glikolio, pieno, salicilo, azelaino medicininės rūgštys. Rūgštys parenkamos pagal odos problemą.
  

Rūgščiu savybės.

Cheminis šveitimas gali būti paviršutinis, vidutinis ir giluminis. Paviršutinis pilingas pašalina raginį odos sluoksnį. Jis daromas koreguojant negilias raukšles, norint panaikinti pigmentines dėmes. Vidutinis pilingas paveikia visą epidermį, tačiau bazalinė membrana (savotiška riba tarp epidermio ir dermos) lieka nepažeista. Vidutinio stiprumo cheminis šveitimas koreguoja gilius kosmetinius defektus: raukšles, randus, strijas. Gilus šveitimas – pati radikaliausia procedūra, kartais net prilyginama plastinei operacijai.

Glikolio rūgštis yra švelni, natūraliai egzistuojanti gamtoje AHA (alfa hydroksi rūgštis), priklausanti paviršinių cheminių pilingų grupei, kuri pašalina negyvą viršutinį epidermio mikrosluoksnį. Taip stimuliuojama naujų, sveikų, jaunų ląstelių gamyba ir visiškai naujo odos sluoksnio susidarymas. Be to, glikolio rūgštis skatina elastinių ir kolageno skaidulų gamybą. Šių glikolio rūgšties savybių dėka sumažinamos arba išnyksta smulkiosios odos linijos ir raukšlelės, pasišalina paviršutiniai pigmentacijos nelygumai, pašalinamos po aknės liekančios rausvos dėmelės, paviršiaus nelygumai, pagerėja odos struktūra, oda tampa lygi ir švelni.

Azelaino rūgštis pasižymi visomis farmakoterapinėmis savybėmis (uždeginimą slopinančiomis, antibakterinėmis, keratolizinėmis).  Azelaino rūgštis slopina propionibakterijų augimą. Šios bakterijos susijusios su spuogų atsiradimu, bei riebalų rūgščių stimuliuojančių spuogų augimą, gamyba. Azelaininė rūgštis slopina epidermio ląstelių ragėjimą, todėl daromas teigiamas poveikis riebalinių liaukų latakų kamštelių (tiek juodųjų, tiek baltųjų) formavimuisi. Be to minėta azelaininė rūgštis slopina nenormalių melanocitų, t. y. ląstelių, sukeliančių melazmą, augimą ir givybingumą. Azelaino rūgštis yra viena saugiausių ir veiksmingiausių šiuolaikinių acnes ir rožinės gydymo priemonių.

Salicilo rūgštis gerai tirpsta riebaluose, todėl palengvina raginio, paviršinio odos sluoksnio ląstelių nusisluoksniavimą, normalizuoja epidermio lastelių ragėjimo procesus, skatina jo atsinaujinimą. Kartu ji pasižymi ir  priešuždegiminėmis, antimikropinėmis savybėmis, gydant spuogus, vienu metu veikia kelias  ligos vystymosi grandis. Salicilo rūgšties paviršiniai cheminiai pilingai yra vieni svarbiausių gydant spuogus, o pritaikant kitose kosmetinės dermatologijos srityse, papuliarumu varžosi su glikolio rūgšties pilingais.

Pieno rūgštis naudojama siekiant pagražinti veido odą. Puikiai tinka jautriai, į alerginius bėrimus linkusiai odai, esant jaunatviniams spuogams. Taip pat patariama naudoti kai oda pigmentuota, sausa, plona, jautri šiurkšti, raukšlėta ar su susilpnėjusiu turgoru.
Procedūra gali būti atliekama kaip vienkartinė regeneruojanti, šviesinanti, drėgmę atstatanti terapija arba kaip procedūrų ciklas. Pieno rūgštis gali būti naudojama kaip pagrindinė arba pagalbinė priemonė, galinti sustiprinti kitų aktyvių kosmetinių komponentų poveikį.

Atvejai, kada nerekomenduojama atlikti šios procedūros:
•    nėštumas;
•    onkologinės (vėžinės) ligos procedūros atlikimo metu;
•    sunkios vidaus organų ligos, nekontroliuojamas diabetas;
•     imuninės sistemos nusilpimas dėl AIDS, ŽIV arba vaistų, slopinančių imuninę sistemą (imunosupresantų), vartojimas;
•     kraujo krešumo sutrikimai (padidėjusio kraujavimo rizika dėl koaguliopatijų), kraujo krešumą mažinančių vaistų (antikoaguliantų) vartojimas;
•    alergija glikolio rūgščiai ar kitoms AHA rūgštims;
•     Herpes viruso sukelta ar kitos kilmės infekcija;
•    keliodiniai (išvešėję) randai, priešvėžinės odos būklės ar neaiškios kilmės pigmentiniai dariniai gydymo srityje;
•     anksčiau nei prieš savaitę darytos procedūros: veido odos dermobrazija, fotoatjauninimas, šviežias įdegis,  elektrolizė, plaukų šalinimas lazeriu, vašku, kremu.

Rekomendacijos po procedūros:
Reikia vengti saulės spindulių, naudoti kremus apsaugančius nuo saulės. Tą pačią dieną nenaudoti dekoratyvinės kosmetikos, toniko su alkoholiu. Neiti į sauną. Negalima traumuoti, draskyti, trinti, brūžinti odos. Naudoti drėkinančios priemones.

Procedūros trukmė apie 1 val.

Rūgštinio odos valymo procedūra ir jeigu reikia mechaninis valymas
35 € 40 €

Rūgštinis odos valymas + neinvazinė mezoterapija

35 € 40 €